poniedziałek, 14 marca 2011

Ada! To nie wypada! - prosto, lekko, tanecznie i ... przyjemnie :)

Obiecałem, że będzie krócej, więc będzie. Nie będę pisał przydługiej recenzji i ograniczę się do krótkiego infokomentarza.

 
Film z 1936 roku jest prostą, przyjemną komedią. Poza tym, nie ma co się oszukiwać, polskie komedie, których w latach 30' trochę powstało z reguły były nieskomplikowane. Podobnie z resztą jak ich odbiorcy, o których napiszę jeszcze kiedyś. Tytułowa Ada to dość dziecinna, bym rzekł, dziewczyna, która uprzykrza życie zwłaszcza swojemu ojcu i teściowi ( świekierowi :) ). 

W tle mamy wątek romantyczny i sporo tańca. Jeżeli chodzi o fabułę to tyle. Proponuję każdemu obejrzeć film, bo streszczanie tego mija się z moim celem. Film się ogląda, czytać można komentarze i opinie. Moja jest taka – film niezły, lekki i dość prosty. W sam raz na początek przygody z ówczesnym kinem. 
Występują tu dwie gwiazdy przedwojennego ekranu. Loda Niemirzanka jako Ada i Antoni Fertner jako jej ojciec. Która z gwiazd świeciła jaśniej? Wkrótce się przekonacie ;)
Zapraszam na krótki fragment który może wam pomóc się zdecydować ;) TUTAJ


8 komentarzy:

 1. Bardzo chciałabym zobaczyć drugą część "Znachora" - "Profesor Wilczur" też film przedwojenny.
  Maże nie taki interesujący jak "Znachor", ale tworzy całość.

  OdpowiedzUsuń
 2. 'Ada...' to przede wszystkim wybitny Aleksander Żabczyński, nie można o tym zapominać!

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo chcę obejrzeć Trędowatą i drugą część pod tytułem Ordynat Michorowski oba filmy są przedwojenne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szukalam przedwojennych filmow ktore uwielbiam i przypadkiem trafilam tutaj. Super. Dzieki bardzo i czekam na wiecej. Pozdrawiam Marta

  OdpowiedzUsuń
 5. Boski Aleksander ! Niedługo minie 54 rocznica Jego śmierci a On kobietom spokoju nie daje. Wybitnie przystojny i męski. Szkoda, że nie miał syna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dołączam się do "Anonimowego" - proszę o wjęcej filmów.

  Odkąd wczoraj znalazłem tego bloga obejrzałem już 3 filmy. Wszystkie fantastyczne. Aleksander Żabczyński "jest" fenomenalny...

  OdpowiedzUsuń
 7. gdzie można znaleźc filmy z tońciem i szczepciem

  OdpowiedzUsuń
 8. Właśnie...a cudowny,wspaniały Aleksander Żabczyński...i jego aktualny do dziś ...cudownie prze zeń wyśpiewany przebój "Nie kochać w taką noc"...
  ...nie ma dnia bym go nie śpiewała i nie wspominała cudownego Żabczyńskiego...

  OdpowiedzUsuń